lunedì 21 agosto 2017

õiendus

Kuu aega tagasi, 21. juulil sain valmis ja 24. juulil saatsin "Sirpi" arvustuse Hasso Krulli "Mõistatuse sillale", kus oli ka üks oluline õiendus. Ajalehes aga see pandi paari ühe teise arvustusega ja see ei avaldu veel nii pea, sest too teine pole valmis. Sestap avaldan selle õienduse siin.
"Esmalt allakirjutanuga seonduv õiendus: raamatu motoks märgitud „Alus on sula” pole pärit minult, vaid Mart Kanguri magistritööst „Pide” (9. osa, „Töö ja mäng”). Olen seda tarvitanud ilma viitamata, kuna allikas polnud meeles ning mõte oli saanud omaseks. Mart Kangur (nagu ka Jan Jõemets) on filosoof, kes kitsas mõttes endana polegi peaaegu midagi avaldanud ning on teinud seda minu kaudu, minusse sulandunult. Mina olengi ka nemad (ja ka Eik Hermann ja Heidegger ja Deleuze ja veel paljud teised), nii et kui aus olla, siis peaks mu teoste autorite nimistu olema üldjuhul pikem kui teos ise. Kõik mu kirjutatu oleme kirjutanud isekeskis.
Mingil määral kehtib see ka Hasso Krulli kohta, kes on Eesti üks vägevamaid isekeskis-kirjutajaid. Nii oma esseistikas kui ka luules suhestub ta väga suure arvu teistega: esmajoones muidugi teiste autoritega, aga ka teiste olenditega, loomade, taimede, kivide, vaimolenditega, vembuvanadega jne."

Nessun commento: